اخبار

سازمان صنعت،معدن و تجارت استان گلستان برای نخستین بار با برگزاری همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان واحدهای اقتصادی حامی حقوص مصرف کنندگان در سطح استان را معرفی کرد.

خلاصه ای از همایش:

تاریخ برگزاری: 1395/03/12

محل برگزاری:استان گلستان،شهرستان گرگان- خیابان ولیعصر – عدالت 7 مرکز همایشهای پردیس کاپری

مدعوین:نماینده مقام معظم رهبری در استان، معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و ریاست سازمان حمایت مصرف‌کنندگان وتولیدکنندگان،مدیر کل دفتر نظارت بر تشکل ها و هماهنگی امور استانهای سازمان حمایت،معاون استاندار استان، رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان و مدیران دستگاه‌های دولتی

تعداد شرکت های متقاضی: 226 واحد متقاضی دریافت این نشان بوده اند

تعداد و اسامی شرکت های برتر: تعداد 21 واحد اقتصادی موفق به کسب این گواهینامه شده اند که اسامی آنان عبارت است از:

توسعه سازه های فولادی ایسنا، گوشت پیگیر، گرگان دشت، صنایع شیر پگاه گلستان، سیمان پیوند، کیمیا رشد، شرکت آرد مشتری، کشتارگاع مزرعه نمونه، شرکت فراورده های زیتونی کامزیت، شرکت آرد زاهدی، آرتان نوش گلستان، آق پروفیل، تولیدی گچ آی نور گنبد، کارخانه گیاهان دارویی نیاک، شرکت هتل اکبر جوجه، شالیکوبی ممتاز، اروس پروتئین، فسفود بابا طاهر، نمایندگی ایران خودرو، نقش سوزن گلستان و پوشاک ادریسی

شرح همایش: در همایشی با حضور مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان کشور ۲۱ واحد تولیدی و صنفی گلستان تجلیل شدند.عصر چهارشنبه95/03/12 نخستین همایش تقدیراز حامیان حقوق مصرف کنندگان استان گلستان در سالن همایش مجتمع فرهنگی کاپری گرگان برگزار شد.


نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان:
تولید ملی باید مرغوب و قابل رقابت باشد/ معضل قاچاق کالا باید برطرف شود
نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان گفت: تولید ملی باید مرغوب و قابل رقابت با تولیدکنندگان خارجی باشد و حمایت از تولید ملی اقتصاد کشور را متحول می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در نخستین همایش تقدیر از حامیان حقوق مصرف‌کنندگان استان گلستان اظهار داشت: امروز بهترین عمل صالح به تعبیر قرآن تولید است و امسال سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نام‌گذاری شده و باید در نظر داشت که چه تولیدی باید در اولویت باشد.

وی افزود: تولیدی که مدنظر دین خداست شرایطی دارد و باید تولید و محصول مرغوب و شایسته باشد و جزو بهترین‌ها باشد و تولیدی می‌تواند اقتصاد کشور را متحول کند که بتواند با تولیدکنندگان خارجی رقابت کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان تصریح کرد: تولید باید مرغوب، قابل رقابت و متکامل و به روز باشد و باید تولید مرغوب همراه با ارتقای استاندارد داشته باشیم.

نورمفیدی گفت: در مسیر تولید در کشور مشکلات بسیار اداری و بانکی و  غیره وجود دارد و تا مشکلات رفع نشود، تولید درست نمی‌شود و همچنین باید معضلات قاچاق کالا برطرف شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان و امام‌جمعه گرگان با انتقاد به وضعیت فعلی تولید خودروهای داخل کشور، اضافه کرد: تولید مرغوب باید جایگزین تولید استاندارد شود.

وی تصریح کرد: نباید در تولید در شرایط استاندارد متوقف شویم زیرا مرغوبیت و کالای تولیدی کیفی پایان‌پذیر نیست.
نورمفیدی اظهار کرد: ما و دیگر کشورهای اسلامی باید بهترین‌ها را تولید کنیم و هیچ‌گاه در این حوزه متوقف نشویم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:
بسته حمایت از تولید و صادرات سال ۹۵ اجرا می‌شود.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان حمایت مصرف ‏کنندگان و تولیدکنندگان کشورگفت: بسته حمایت از تولید و صادرات این وزارتخانه در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و برای کمک به راه‌اندازی طرح‌ های تولیدی امسال اجرا می‌ شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمود نوابی ظهر چهارشنبه در نخستین همایش تقدیر از حامیان حقوق مصرف‌کنندگان استان گلستان اظهار کرد: حمایت از تولید و حقوق مصرف‌کنندگان یکی از اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری است.

وی افزود: حمایت از تولید و حقوق مصرف‌کنندگان در شرایطی محقق می‌شود که مصرف کنند از کالاهای بی‌اصل و نصب اقبال نکرده و آن‌ها را خریداری نکنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به دیگر برنامه‌های این وزارتخانه در سال جاری اشاره و تصریح کرد: ایجاد فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای یکی دیگر از اولویت‌هاست.

وی ادامه داد: هم‌اکنون سهم کشور از فروشگاه‌های زنجیره تنها پنج درصد است که این رقم در جهان ۸۵ درصد است.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون واسطه‌ها حلقه واسط بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان هستند که تکثر آن‌ها در این امر خلل ایجاد کرده است.

نوابی با اشاره به اینکه لزوماً واسطه‌ها افراد بدی نیستند، خاطرنشان کرد: همچنین در امر تولید و تجارت با کمبود شرکت‌های تخصصی صادراتی مواجه هستیم.

به گفته وی هم‌اکنون اغلب صادرکنندگان محصولات تولیدکننده هستند درحالی‌که شرکت‌های تخصصی صادرات می‌تواند تولیدات واحدهای کوچک و متوسط را نیز پوشش دهند.

مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کشور همچنین گفت: هم‌اکنون از حدود سه میلیون واحد صنفی کشور بین ۸۰۰ هزارتا یک‌میلیون واحد فاقد پروانه هستند که سازمان‌دهی و مدیریت آن‌ها یکی از برنامه‌های امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

نوابی همچنین از ابلاغ بسته‌های تسهیلاتی حمایتی دولت در امر تولید خبر داد و افزود: این بسته تسهیلاتی برای راه‌اندازی طرح‌های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد و راه‌اندازی واحدهای نیمه فعال و راکد تا پایان امسال پیش‌بینی‌شده است.

وی ادامه داد: این تسهیلات به طرح‌ها و واحدهایی اعطا می‌شود که تولید بیشتر و اشتغال جدیدی داشته باشند.

وی به سهم استان گلستان در این بسته اشاره و تصریح کرد: درمجموع ۹ هزار واحد تولیدی کوچک، یک هزار واحد تولیدی متوسط و دو هزار طرح با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد موردحمایت قرار می‌گیرند که سهم گلستان ۴۲۱ میلیارد تومان است.

وی گفت: در راستای این بسته حمایتی و تزریق تسهیلات به ۲۳۸ واحد کوچک، ۲۴ واحد تولیدی متوسط و ۵۳ طرح بالای ۶۰ درصد در گلستان کار استاندار سخت‌تر می‌شود.

نوابی متذکر شد: منابع دولت در این حوزه محدود است و با تأکیدات مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور این تسهیلات باید به واحدهای تولیدی که تا پایان سال امکان رونق تولید و اشتغال رادارند، تخصیص یابد.

در ادامه با اهدا گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان از واحد های اقتصادی حامی حقوق مصرف کنندگان تجلیل به عمل آمد.

تصاویر این همایش را زیر می توانید مشاهده نمایید

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان که برای حضور در همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان گلستان عصر روز سه شنبه 11 خرداد وارد شهرستان گرگان شده بود با حضور در محل یادمان شهدای گمنام این استان ادای احترام نموده و همچنین با حضور هیات همراه از کارخانجات خوراک دام و طیور و دشت یکی از واحد های صنعتی نمونه استان بازدید نمودند. 

شرکت های برتر همایش

کتاب همایش سال 1395

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوط است - 1393
طراحی و پشتیبانی: گروه شرکت های طرفه نگار
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

26200503,22058542

از آخرین اخبار مطلع باشید