اخبار

برای چهارمین سال متوالی واحد های حامی حقوق مصرف کننده استان سیستان و بلوچستان طی برگراری همایشی با حضور معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت معرفی شدند.

خلاصه ای از همایش:

تاریخ برگزاری: 1395/02/15

محل برگزاری:استان سیستان و بلوچستان، شهرستان زاهدان،خیابان امام خمینی- روبروی شرکت نفت- ساختمان شماره یک سازمان صنعت، معدن و تجارت- سالن شهید بهمنی

مدعوین  همایش: معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و ریاست سازمان حمایت مصرف‌کنندگان وتولیدکنندگان، استاندار استان (بعنوان سخنران مراسم)، رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان و مدیران دستگاه‌های دولتی استان

تعداد شرکت های متقاضی کسب عنوان حامی حقوق مصرف کننده: 14 واحد اقتصادی متقاضی حضور در این ارزیابی بوده اند

تعداد و اسامی شرکت های برتر: تعداد 9 شرکت موفق به دریافت نشان حامی حقوق مصرف کنندگان در سطح استان سیستان و بلوچستان بر اساس اسامی زیر شده اند: 

شرکت فانوس چابهار، کارخانه آرد لیونا یک دوره حائز رتبه برتر استانی شده اند.
بیمه کارآفرین زاهدان، شرکت مروارید هامون، شرکت زاهدان خودرو دو دوره حائز رتبه برتر استانی شده اند.
خدمات گستر پیشرو سیستان سه دوره حائز رتبه برتر استانی شده است.
شرکت سیمان خاش، آرد کنگان، واحد تولیدی آریا شیمی در چهار دوره حائز رتبه برتر استانی شده‌اند.

به گزارش ایرنا سید محمود نوابی روز چهارشنبه در چهارمین همایش تجلیل از واحدهای تولیدی و خدماتی برتر ‏رعایت حقوق مصرف کنندگان سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: این سازمان اهداف و وظایفی از جمله ‏حمایت از تولیدات داخلی و افزایش آن و حمایت از مصرف کنندگان در قبال نوسانات غیرمعمول قیمت ها را برعهده ‏دارد‎. 
وی گفت: فعال کردن 10 هزار واحد صنعتی راکد و نیمه تعطیل در سراسر کشور یکی از برنامه های اصلی وزارت ‏صنعت، معدن و تجارت در سالجاری است که از این تعداد 9 هزار واحد از حوزه صنایع کوچک و هزار واحد از حوزه ‏واحدهای متوسط هستند‎. 
وی ادامه داد: همچنین تکمیل 2 هزار واحد صنعتی بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی امسال در دستور کار وزارت ‏صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته که سهم سیستان و بلوچستان از این طرح ها و اعتبارات چهار هزارو 50 میلیارد ‏ریال است‎. 
رئیس سازمان حمایت  مصرف کنندگان و تولید کنندگان تصریح کرد: اعتبارات اختصاص یافته به طرح های سیستان ‏و بلوچستان در مقایسه با طرح های استان های دیگر با توجه و عنایت دولت تدبیر و امید رقم مناسبی است که ‏تخصیص به موقع آنها می تواند ضمن رفع مشکلات واحدها سبب بهبود وضعیت کسب و کار استان شود‎. 
نوابی افزود: این اقدام در راستای تحقق شعار سال و تاکیدات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)بر عملیاتی شدن آن انجام می گیرد‎. ‎‎
وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های فراوان سیستان و بلوچستان در بخش های مختلف اقتصادی هم ‏اینک دولت توجه ویژه ای به این استان دارد به طوری که 2 شرکت دولتی طرح های خوبی را در این منطقه آغاز ‏کردند که از آن جمله نخستین کارخانه تولید شمش آنتیموان در منطقه «سفیدآبه» در هفته جاری به بهره برداری ‏رسید و ایران به جمع هشت کشور تولیدکننده این شمش در جهان پیوست‎. 
وی ادامه داد: همچنین طرح های مس چهل کوره با 85 درصد پیشرفت و کارخانه تایر زابل با ظرفیت 50 هزار تن ‏لاستیک سبک و سنگین از دیگر طرح های در دست اقدام در سیستان و بلوچستان است که با بهره برداری از آنها ‏بسیاری از مشکلات منطقه برطرف می شود‎. 
وی گفت: سرمایه گذاری کلان دولتی در سیستان و بلوچستان سبب شده سرمایه گذاران دیگر نیز به این استان ‏ترغیب شوند که ضروری است مسئولان این منطقه نگاه و ایده نو را در پیش گیرند‎. 
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان افزود: نگاه مسئولان دیگر دستگاههای اجرایی استان به ‏تولیدکنندگان نیز نباید همانند استان های برخوردار باشد بلکه نگاه ویژه داشته باشند‎. 

نوابی با تاکید بر اجرای ماده شش قانون حمایت از مصرف کنندگان از سوی وزارت کشور و استانداری ها گفت: این ‏قانون که به سال 88 برمی گردد مورد غفلت قرار گرفته بود که دولت یازدهم برای اجرای آن اهتمام دارد‎. 
وی ادامه داد: بر این اساس وزارت کشور و استانداری ها با همت و کار مضاعف، تمامی دستگاه های اجرایی به جز ‏بنگاه های اقتصادی را سالانه ارزیابی و نتیجه را به مردم عرضه کنند تا مشخص شود کدام دستگاه بیشتر در اختیار ‏جامعه است زیرا مردم پشتوانه ای برای توسعه پایدار هستند‎. 
وی گفت: آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو یکی از تازه ترین نگاه های دولت در زمینه ‏حمایت از مصرف کنندگان است که به عنوان یک آیین نامه جامع و کامل تمامی حقوق مصرف کننده در آن لحاظ ‏شده است‎. 
وی افزود: همچنین بر اساس قانون حمایت از مصرف کنندگان هر کالای سرمایه ای که وارد کشور می شود اعم از ‏لوازم خانگی، خودرو، تایر و غیره که مصرف کننده بیش از یک سال از آن استفاده می کند باید خدمات گارانتی داشته ‏باشد‎. 
وی افزود: این قانون از سال گذشته برای خودرو اعمال شد به طوری که هیچ خودروی وارد کشور نمی شود مگر اینکه ‏خدمات بعد از فروش آن اعمال شده باشد‎. 
وی یکی از اولویت های این سازمان را مبارزه جدی با قاچاق در سطح عرضه ذکر کرد و افزود: با توجه به فرمایشات ‏رهبر معظم انقلاب (مدظله العای)مبارزه با این پدیده شوم در مرز و درون واحد صنفی در دستور کار قرار می گیرد‎. 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با بیان اینکه جمله ی «جنس فروخته شده پس گرفته نمی شود» یک ‏منکر است افزود‎: ‎در قرآن و همه رساله های قانون مدنی نوشته شده که جنس فروخته شده پس گرفته می شود در ‏حالی که این امر از سوی تولید کنندگان رعایت نمی شود‎. 
‎9 ‎واحد تولید برتر سیستان و بلوچستان در چهارمین همایش تجلیل از واحدهای تولیدی و خدماتی رعایت حقوق ‏مصرف کنندگان به همراه دیگر فعالان این عرصه با اهدای لوح و تندیس تجلیل شد‎.

تصاویر همایش:

 

شرکت های برتر همایش

کتاب همایش سال 1395

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوط است - 1393
طراحی و پشتیبانی: گروه شرکت های طرفه نگار
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

26200503,22058542

از آخرین اخبار مطلع باشید