اخبار

معرفی 21 واحد تولیدی به عنوان حامی حقوق مصرف کننده در بندرعباس

خلاصه ای از همایش:

این همایش در تاریخ 1395/12/17 و راس ساعت 15 در محل سالن اجتماعات شرکت گاز بندعباس برگزار گردید. ازجمله میهمانان این همایش می توان به آقای قاسمی رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان هرمزگان، آقای منایی معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌‌ای و خدمات زیربنایی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان،آقای احمدی مدیر کل دفتر نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و جناب آقای دکتر جادری استاندار محترم استان هرمزگان، اشاره نمود.

تعداد 21 شرکت از متقاضیان حضور در روند ارزیابی این همایش موفق به کسی گواهینامه استانی رعایت حقوق مصرف کنندگان شده اند.

شرح همایش:

با توجه به نامگذاری 9 اسفندماه به نام روز ملی حمایت از حقوق مصرف کننده و برگزاری همایش تهران ، متعاقبا جهت بزرگداشت این روز ملی و در راستای فرهنگ سازی جهت واحدهای تولیدی ، خدماتی برای رعایت حقوق مصرف کننده همایشی تحت همین عنوان در سالن گاز شهرستان بندرعباس برگزار گردید .
این همایش با تلاوتی چند از کلام الله مجید و سرود مقدس ملی به طور رسمی رأس ساعت 15 آغاز شد .
 در ابتدای همایش رئیس محترم انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان هرمزگان پس از خیر مقدم، گفت: پس از انتشار فراخوان و اطلاع رسانی، 42 شرکت و  واحد تولیدی و خدماتی استان جهت دریافت گواهینامه ثبت نام نمودند که از این تعداد 21 واحد تولیدی و خدماتی براساس رای کمیته فنی حائز شرایط گردیدند و از 35 هزار واحد صنفی در استان هرمزگان 32 واحد صنفی بعنوان نمونه انتخاب شدند.
ایشان استقبال امسال واحدهای تولیدی و خدماتی را بسیار مطلوب دانست و اظهار داشت: خوشبختانه در ثبت نام، امسال نسبت به سال قبل 150درصد و در تعداد پذیرش شدگان 100درصد رشد داشته ایم.
عبدالرضا پیروی منش، مهمترین اهداف این همایش را؛ الگوسازی در تولید بهتر به منظور رعایت حقوق مصرف کنندگان و تایید بر اصل مشتری مداری در تولید، تقدیر از تولید کنندگان و ارائه کنندگان خدمات که رعایت حقوق مصرف کننده در راس سیاستهای آنان است؛ معرفی انجمن های مدافع حقوق مصرف کننده و فعال نمودن آنها در راستای اهداف تعریف شده؛ تاکید بر اهمیت جایگاه مصرف کننده و انجام حرکات تشویقی در راستای حقوق مصرف کنندگان و تحقق شعار تولید کننده خوب، حامی مصرف کننده دانست.
ایشان در پایان سخنان خود خواست تا با ظرفیت قانونی ایجاد شده در قالب انجمن و ابلاغیه های وزارت کشور در سال آینده فرایند پیگیری و انتخاب دستگاههای اجرایی برتر در ارائه خدمات واطلاعات به مصرف کنندگان نیز در دستور کار قرار بگیرد تا بهمراه شرکتها و واحدهای اقتصادی، دستگاههای اجرایی برتر استانی و شهرستانی نیز به مردم در این عرصه معرفی شوند.
دومین سخنران همایش، رئیس محترم سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان ، با گرامیداشت روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان اظهار داشت: تمامی افراد بشر به عنوان مصرف‌کننده، دارای مجموعه حقوقی هستند که عرضه‌کنندگان کالاها و خدمات بایستی آن را رعایت کنند.
مهندس قاسمی افزود: تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان در دو گروه مجزا قرار نمی گیرند چرا که تولیدکنندگان در بخش مواد اولیه خود به نوعی مصرف‌کننده به حساب می‌آیند، بنابراین همه افراد جامعه باید از خدمات حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان برخوردار باشند.
ایشان اظهار داشت: اعطای گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان به واحدهای تولیدی و خدماتی، بنگاه های اقتصادی را به اساس و رکن مهم یعنی مصرف کننده جلب می کند.
مهندس قاسمی گفت: بایستی همواره مد نظر داشته باشیم که رعایت حقوق شهروندی باعث ارتقاء و بالارفتن سرمایه اجتماعی می‌گردد.
ایشان افزایش شرکت کنندگان نسبت به سال قبل در این رقابت سالم ، نشان از اهتمام بنگاه های اقتصادی  در زمینه حقوق مصرف کننده و مشتری مداری دانست که این نکته بسیار مهم و پرارزش است.
رئیس محترم سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان تعداد کنونی اعضای انجمن را یکهزار و چهارصد نفر در سطح استان اعلام کرد.
ایشان در ادامه به بازرسی های انجام شده در یازده ماهه سالجاری پرداخت و گفت: در این مدت بالغ بر 184 هزار بازرسی انجام شده که  منجر به تشکیل هشت هزار و 660 پرونده شده است.
قاسمی ارزش زیادی پرونده های متشکله را بالغ بر 467 میلیارد ریال اعلام کرد.
رئیس محترم سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در پایان سخنان خود به کشفیات کالای قاچاق در راستای حمایت از تولید داخل در یازده ماهه سالجاری اشاره کرد و گفت: از هشت هزار و 801 بازرسی، یکهزار و 171 فقره پرونده تشکیل شد که میزان ارزش زیادی آن بالغ بر 937 میلیون ریال می باشد .
مهمان ویژه همایش معاون محترم نظارت بر کالاهای سرمایه‌‌ای و خدمات زیربنایی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان کشور در چهارمین همایش حامیان حقوق مصرف‌کنندگان در بندرعباس اظهار داشت: در نخستین همایش روز ملی
حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان که در سال 80 در کشور برگزار شد، 32 شرکت در رعایت حقوق مصرف‌کنندگان ثبت نام نمودند که پس از ممیزی‌های لازم در این راستا 6 شرکت موفق به دریافت گواهی‌نامه شدند.


این مقام مسئول ، تامین و توزیع بهنگام محصولات کالایی و خدماتی آنهم با کیفیت و قیمت مناسب جزء وظایف اساسی، تولید کنندگان دانست.
مهندس منایی ادامه داد: در سالجاری بالغ بر  703 شرکت متقاضی بودند که از این تعداد 117 شرکت موفق و برگزیده شدند و از لحاظ تعداد ثبت نامی‌ها به نسبت سال 80، 22 برابر و از لحاظ دریافت گواهی 20 برابر رشد را شاهد بوده‌ایم.
معاون محترم نظارت بر کالاهای سرمایه‌‌ای و خدمات زیربنایی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کشور بیان داشت: ارائه خدمات پس از فروش و به‌هنگام و جلب رضایت مشتری مهمترین اصل در سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است که تاکنون واحدهای تولیدی و عرضه‌کنندگان کالای ایرانی به این امر توجه نکرده و یا مورد غفلت واقع شده است اما کشورهای توسعه‌یافته در این خصوص گوی سبقت را از ما ربوده‌اند.
جناب آقای منایی تصریح کرد: بنگاه‌های اقتصادی باید دقت داشته باشند خدمات پس از فروش را به عنوان درآمد پنهان خود تلقی کنند چراکه کشورهای توسعه‌یافته در حمایت از مصرف‌کنندگان و جلب رضایت مشتری از ایران جلوتر هستند و رضایت‌مندی اگر افزایش یابد، درآمد پنهان تأثیر مثبت خود را خواهد گذاشت و به درآمد بالفعل تبدیل می‌شود.
ایشان اضافه کرد: واحدهای تولیدی باید با رعایت صداقت در انجام معاملات، توجه به حفظ و ارتقای کیفیت، تعیین قیمت عادلانه و خدمات پس از فروش مناسب را الگوی کارهای خود قرار دهند و آن را در امورات جاری خود به کار گیرند.
این مسؤول خاطرنشان ساخت: در سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، فرآیند ارزیابی ارائه خدمات پس از فروش دامنه فراوانی دارد و در واقع خدمات قبل از فروش، در حین فروش و پس از فروش را شامل می‌شود که رعایت کیفیت در استاندارد تولید و بسته‌بندی مناسب در خدمات حین فروش و موضوعاتی مثل پراکندگی مناسب و فراوانی و توزیع محصول و تنظیم قرارداد مناسب در خریدار و مشتری جزو خدمات حین فروش تلقی می‌شود .
آخرین سخنران همایش استاندار محترم استان بودند در چهارمین همایش حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در بندرعباس اظهار داشت : حقوق مصرف‌کننده، حقوقی است که تمامی عرضه‌کنندگان کالا و خدمات  از حیث صحت، کمیت، کیفیت و سلامت کالا و خدمات عرضه شده مطابق با ضوابط و شرایط مندرج در قوانین و یا مندرجات قرارداد مربوطه یا عرف می‌بایست در مورد هر شخص حقیقی یا حقوقی که کالا یا خدمتی را خریداری می‌کنند در معاملات رعایت نمایند که مصادیق آن توسط سازمان حمایت تعیین خواهد شد.
استاندار محترم هرمزگان ادامه داد: 4 قاعده فقهی ضرر و زیان، ظلم، حلیت و طهارت در اسلام وجود دارد که اگر این قواعد را براساس تعالیم دین اسلام و بر مبنای توحید و عدالت علوی معرفی کنیم شاهد جامعه‌ای پویا و عدالت‌محور خواهیم شد.
ایشان تصریح کرد: از کسانی که در آزمون انتخاب شرکت‌ها و بنگاه‌های برتر اقتصادی شرکت کردند هم تشکر ویژه دارم و اعتماد به نفس و اتکا به تولید و خدمات داخلی قابل تقدیر است.
استاندار هرمزگان افزود: در همه کشورها به تناسب ساختارهایی که وجود دارد، سیستم نظارتی هم هست، چه کسی گفته است که در ساختارهای رقابتی، سیستم‌های نظارتی دخالتی ندارند؟ اتفاقأ برای ایجاد توسعه پایدار بایستی یک سیستم نظارتی وجود داشته باشد، منتها حرکت آن مشخص است.
استاندار محترم هرمزگان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص سهم مردم در تحقق شعار «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه‌ ایرانی» اظهار داشت: رهبر انقلاب مهمترین سهم را مصرف تولیدات داخلی عنوان کردند که عمده، مردم هستند، شما باید کالای ایرانی بخواهید، این افتخار نیست؛ این تفکر غلطی است که ما مارک‌های خارجی را در پوشاکمان، وسائل منزلمان، مبلمانمان، امور روزمره‌مان و حتی خوراکی‌هایمان ترجیح بدهیم به مارکهای داخلی، در حالی که تولید داخلی در بسیاری از موارد بسیار بهتر است.
دکتر جادری با بیان اینکه رهبر عزیز انقلاب سهم مردم در حمایت از تولید ملی را از همه مهمتر ارزیابی می‌فرمایند، اظهار داشت: تولیدکنندگان و مردم باید بپذیرند که مصرف‌کننده یکی از زنجیره‌های اصلی تولید است و به این مفهوم که اگر مصرف‌کننده‌ای وجود نداشته باشد تولید معنایی نخواهد داشت.
ایشان گفت: سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کننده باید هم از تولیدکننده و هم از مصرف‌کننده حمایت کند و بنابراین هم تولیدکنندگان و نهادهای دولتی در قبال مصرف‌کننده داخلی مسؤولیت دارند و هم یکایک افراد ایرانی باید خود را ملزم بدانند به عنوان یک وظیفه و یک تعهد در قبال وطنشان از تولیدات داخلی استفاده کنند و به عنوان یک مطالبه‌گر ارتقای کیفیت این کالاها را از تولیدکنندگان بخواهند.
استاندار محترم هرمزگان تصریح کرد: به تمامی ادارات و نهادهای دولتی اعلام شده است که تمامی مایحتاج خود را از داخل بازار هرمزگان تأمین کنند به گونه‌ای که مشاهده می‌شود برخی از ادارات از شهرهای دیگر کشور خرید می‌کنند درحالی که فروشنده ما هم کالا دارد و هم اولی و بهتر است و اگر به این ترتیب بازار تقویت شود فروشنده دیگر مشکلی نخواهد داشت
چهارمین همایش رعایت حقوق مصرف کننده با تقدیر از 21 واحد برگزیده صنعتی و تولیدی و خدماتی ، 9 نفر از ناظران افتخاری و 35 واحد صنفی نمونه استانی به کار خود پایان داد .
اسامی شرکت های برتر این همایش به شرح زیر می باشد:
شرکت پرسی ایران گاز
شرکت فرآورده های شیلاتی
شرکت دیاکو
شرکت بنیامین ( آسانسور )
شرکت ایستا بالابر ایرانیان
شرکت آذر گستر ساحل ( تارا مارکت )
شرکت هنگام خودرو گامبرون
انبار کالای بخشی زاده
آب زلال طبیعت گوارا
شرکت دام و طیور بستک
شرکت سلسبیل بستک
کارخانه آرد گوهر
هتل آتیلار
مجموعه بادگیران
صنایع شیر دهنگ
شرکت مروارید بندر پل
شرکت البدر بندرکنگ
شرکت میناب سیلندر
شرکت آریا ترابر خلیج فارس
سوغات سرای هرنگ
انجمن آسانسور و پله برقی

در زیر می توانید تصاویر این همابش را مشاهده نمایید:

 

شرکت های برتر همایش

کتاب همایش سال 1395

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوط است - 1393
طراحی و پشتیبانی: گروه شرکت های طرفه نگار
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

26200503,22058542

از آخرین اخبار مطلع باشید