اخبار

استان مازندران به عنوان یکی از پیشتازان برگزاری همایش استانی رعایت حقوق مصرف کنندگان در پنجمین سال متوالی با برگزاری مراسمی به معرفی و تجلیل از واحد های حامی حقوق مصرف کننده در سطح استان پرداخت.

خلاصه ای از همایش:
از تعداد 85 واحد متقاضی حضور در روند ارزیابی این هماش تعداد 25 واحد موفق به کسب گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان استانی شده اند
این همایش راس ساعت 9:30 روز یکشنبه موره 1395/12/24 با حضور مدیران ارشد استان مازندران در محل سالن اجنماعات بانک صادرات شهرستان ساری برگزار گردید.
میهمانان همایش: جناب آقای فلاح استاندار محترم مازندران،رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران و جناب آقای شهرام میرآخورلو معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به همراه مدیرات ارشد استان مازندران
شرح همایش:
سازمان پس از  در یافت آئین نامه اجرایی اعطای گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان ، به منظور هماهنگی وتبادل نظر در خصوص روند اجرای دستورالعمل  ،  اقدام  به تشکیل جلسه باحضورمدیریت نظارت وبازرسی سازمان ورئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان وروًسای ستادی مربوطه در محل دبیر خانه هیاًت نظارت بر انجمن ، مستقر در سازمان نموده که مقرر شد مطابق دستورالمل ابلاغی سازمان حمایت ، کمیته کارشناسی وکمیته فنی تشکیل  تا اقدامات لازم را بعمل آورد، واز کلیه سازمانهای مذکور در دستورالعمل اجرایی، اولین جلسه کمیته فنی تشکیل گردید .  و متعاقب آن با چاپ وتوضیح اگهی وفرم شماره 1 و فراخوان عمومی از طریق رسانه ها و مکاتبه با واحدهای تولیدی وخدماتی استان ودرج آگهی در سایت سازمان ، اطلاع رسانی وتعیین مهلت تا 1395/8/30 ومتعاقب آن با دو بارتمدید ثبت نام تا تاریخهای 1395/10/15و1395/11/15 جهت ثبت نام واحدها اقدام لازم را مبذول که درنهایت تعداد 85 واحد تولیدی وتوزیعی وخدماتی  متقاضی دریافت گواهینامه شدند ، و اعضای کمیته  فوق ضمن بررسی مدارک ارسالی  اقدام به بازدید از واحدهای متقاضی نموده  ودر نهایت نظریه کارشناسی جهت اقدامات بعدی  به کمیته فنی ارسال وکیمیته فنی علاوه بر  بررسی مدارک ارسالی واحدها و اخذ نظریه کارشناسی کارشناسان حوزه های تخصصی ، از واحدها متقاضی به منظور پاسخگویی به سواًلات احتمالی وارائه توضیحات بیشتر طی چهارمرحله دعوت  نموده است . النهایه با بررسی اسناد ومدارک موجود حسب شاخص های تعریف شده در دستورالعمل ابلاغی سازمان حمایت ، کمیته فنی تعداد 25 واحد متقاضی را واجد دریافت گواهینامه دانسته واسامی آنان راجهت اقدامات بعدی در اختیار دبیرخانهً اجرایی همایش  قرار داده ومتعاقب آن تمهیدات لازم جهت برگزاری همایش انجام ودر نهایت مراسم در ساعت 09/30 روزیکشنبه  مورخ 24 اسفند 1395 باحضورنماینده سازمان حمایت و هیئت همراه ،  استاندار مازندران  وتعدادی از مسئولان ومدیران کشوری ، استانی وشهرستانی در مرکز استان( سالن اجتماعات بانک صادرات استان)  مطابق سین برنامه ها(پیوست)  با سخنرانی وخیر مقدم رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان  و رئیس انجمن استانی حمایت از حقوق مصرف کنندگان آغاز ، سپس جناب آقای میر آخرلو معاون محترم بازرسی ورسیدگی به تخلفات سازمان حمایت و استاندارمازندران اقدام به سخنرانی با محوریت تشریح شرایط اقتصادی کشور ، تلاش وتهیه تمهیدات  لازم جهت حل مشکلات واحدهای تولیدی وخدماتی وتولید کالاهای مرغوب وبا کیفیت ، حمایت از تولید داخل ، احترام به مردم ومصرف کنندگان ودر نظر گرفتن خواست وسلیقه آنان  به عنوان حلقه نهایی درزنجیره رونق تولید واشتغال برگزار و با اهدای گواهینامه  استانی رعایت حقوق مصرف کنندگان  از واحدهای برتر وناظران فعال وهمچنین عوامل اجرایی اعم از کمیته فنی وکمیته پشتیبانی وغیره تجلیل گردیده است
معاون سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کشور حمایت از تولید پویا را از موارد مدنظر این سازمان عنوان کرد و گفت: از حضور کالای قاچاق در کشور جلوگیری می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی به نقل از فارس، شهرام میرآخرلو در پنجمین همایش استانی تجلیل از واحدهای برتر حامی حقوق مصرف‌‌کنندگان  استان مازندران ، اظهار کرد: باوجود قوانین نوشته شده در مورد حقوق مصرف‌کنندگان در نحوه اجرا و نظارت دچار مشکل هستیم که باعث می‌شود حقوق مصرف‌‌کنندگان به آن صورت که باید مورد رضایت باشد رعایت نشود.وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی کامل و شفاف و آگاهی به حقوق خود از مواردی است که باید مورد توجه مصرف‌کننده قرار گیرد، افزود: اگر مصرف‌کننده از حقوق خود مطلع و آگاه باشد می‌تواند حق خود را مطالبه کند.

معاون سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کشور خاطرنشان کرد: اگر عرضه‌کننده متوجه باشد که مصرف‌کننده به حقوق خود آگاه است در تنظیم  قرارداد در قبل، حین و بعد از فروش دقت می‌کند.

این مسؤول با اشاره به اینکه عرضه‌کننده باید تلاش کند تا کیفیت مناسب، خدمات فروش، تنوع لازم مطابق با سلیقه مشتری و قیمیت مناسب را داشته باشد بیان کرد: در سازمان حمایت به حمایت از حقوق مصرف کننده نگاه ویژه‌ای می‌شود.

میرآخرلو با اشاره به اینکه تغییر فضای تجاری در کشور با روی آوردن به تجارت مجازی از طریق آی‌تی باید تغییر کند، تأکید کرد: حمایت از واحدهای تولیدی سبب حمایت از مصرف‌کننده می‌شود.

وی با اشاره به جلوگیری از حضور کالای قاچاق در بازار، افزود: در سال 96 زمینه ریسک حضور کالای قاچاق بسیار بالا می‌رود.

معاون بازرسی و تخلفات سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کشور با بیان اینکه اهتمام ویژه‌ای از سوی سازمان حمایت و ستاد اقتصاد مقاومتی در سال 95 در امر جلوگیری از حضور کالای قاچاق در کشور صورت گرفته است، اظهار کرد: با این اوصاف واحدهای تولیدی راحت‌تر می‌توانند محصولات خود را در بازار ارائه دهند.

این مسؤول با اشاره به اینکه واحد‌های برتر در طول سال تبلیغ شوند، تصریح کرد: رعایت ضوابط  قیمت‌گذاری، توجه به استانداردها و ایمنی و بهداشت و توجه به تولیدات صادرات محور از مواردی است که مورد توجه سازمان حمایت است.

میرآخرلو تولید پویا را یکی از موارد مورد نظر سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان عنوان کرد و افزود: توجه به خدمات پس از فروش و داشتن واحد رسیدگی به شکایات مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی شعار جنس فروخته پس گرفته می‌شود را مصداق تکریم ارباب رجوع عنوان کرد و گفت: این شعار برگرفته از دین ماست و باید این رفتار را در قبال مصرف‌کننده داشته باشیم.

معاون سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کشور با اشاره به اینکه باوجود نارضایتی مصرف‌کننده از صنعت خودرو یاد آور شد: در 6 ماه نخست امسال به اندازه چندین سال گذشته تعویض خودرو بدون قید و شرط انجام شده است.

میرآخرلو با اشاره به تولید یک میلیون و سیصد و پنجاه هزار دستگاه خودرو در سال 95 در کشور، گفت: باید قبول کنیم که سطح توقعات مصرف‌کنندگان بالا رفته ولی عیوب خودرو در سه ماهه نخست مالکیت مراجعه به تعمیرگاه‌ها کاهش پیدا کرده است.
استاندار مازندران با تاکید بر حمایت توامان از تولید و مصرف در استان گفت: تولیدات صادرات محور در مازندران حمایت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی به نقل از تسنیم؛ ربیع فلاح جلودار  در مراسم تجلیل از واحدهای برتر حامی حقوق مصرف‌کننده مازندران در سالن اجتماعات بانک صادرات استان، اظهار داشت: مسئولان استان حامی واقعی حقوق مصرف‌کننده هستند و حقوق مصرف کنندگان از مقولات جدی بوده که باید در بازار رعایت شود.

وی افزود: حقوق شهروندی در جامعه امری ضروری بوده که نباید از دید تولیدکننده و مصرف‌کننده دور بماند.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه خودناظری باید توسط مصرف کنندگان در جامعه تقویت شود، تصریح کرد: کیفیت جنس‌های خریداری شده را باید بشناسیم و به سمت تولیدات داخلی سوق یابیم.

استاندار مازندران با بیان اینکه باید تذکرات مردم به تولید و حوزه اجرا سبب رفع مشکلات و تنگناهای مردمی شود، گفت: جایگاه حقوق مصرف کننده و تولیدکننده را از طریق اقتصاد مقاومتی تقویت خواهیم کرد.

فلاح با اشاره به اینکه باید کالاها و تولیدات داخلی دارای شاخص بالای صادرات محوری باشد، افزود: در دولت تدبیر و امید ارتقا صادرات داخلی را در استان تقویت کرده و بانک‌های مازندران نیز در این زمینه فعالانه حضور یافتند.

استاندار مازندران با بیان اینکه در رونق تولید و توجه به صنایع بزرگ بانکهای مازندران کمک کار استان شدند، افزود: این همراهی بانکها علیرغم کمبود نقدینگی در جامعه و نظام بانکی حادث شده است.

وی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های استان برای توسعه متوازن فراهم است، گفت: بخش اعظمی از طرح‌های نیمه تمام استان در دولت فعلی افتتاح شده و هزار و 50 واحد تولیدی استان از  تسهیلات رونق اقتصادی بهره‌مند شدند.

فلاح با بیان اینکه 450 میلیارد تومان پروژه تولیدی و صنعتی در مازندران بهره‌برداری شده است، افزود: نگاه استان به تولیدات صادرات محور و حمایت از مصرف‌کننده با رویکرد اقتصاد مقاومتی بنیان نهاده شده است.
بنگاه اقتصادی باید به جلب رضایت مندی مشتریان و بالا بردن کیفیت کالا و خدمات خود بیندیشد.

به گزارش روابط عمومی؛ دکتر محمد محمدپور عمران رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در همایش تجلیل از واحد های برتر حامی حقوق مصرف کنندگان استان مازندران با اعلام این مطلب افزود: تمام متولیان و مسئولین علاقمندند که بنگاه های تولیدی موفق باشند چرا که این مساله  ضمن آنکه می تواند نیازهای کالایی کشور را بر طرف کند باعث ایجاد اشتغال پایدار نیز خواهد شد.

وی در ادامه به دغدغه شرکت های تولیدی برای بقا و ماندگاری در عرصه رقابت های اقتصادی اشاره و گفت : فروش، رمز و راز بقای شرکت هاست و فروش بیشتر زمانی محقق می شود که رضایتمندی مشتری و افزایش کیفیت کالا از سوی واحد های تولیدی  مد نظر قرار گیرد.

او با اعلام اینکه به هیچ عنوان زیبنده جمهوری اسلامی ایران نیست که با آن قدمت تاریخی و علمی و دینی و رشادت های هشت سال دفاع مقدس و مجاهدت های فرزندان این کشور در عرصه های گوناگون در مقابل کالای خارجی سر تعظیم فرود آوریم، گفت: ما باید در عرصه تولید کالا همت و جدیت بیشتری به خرج داده و در پی افزایش کیفیت کالا برای رقابت با محصولات خارجی باشیم.

 او با اشاره به اینکه هم اکنون بسیاری از کالاهای ایرانی به لحاظ کیفیت هم تراز محصولات مشابه خارجی می باشند، گفت : این زیبنده نیست که شاهد تبلیغ کالای خارجی در سطح کشور باشیم.

دکتر محمدپور در ادامه افزود: واحد های تولیدی در ارائه خدمات پس از فروش باید خودشان را به جای مصرف کنندگان تلقی کنند چرا که با داشتن این باور قطعاً افزایش بیشترکیفیت کالا را شاهد خواهیم بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران یاد آور شد: بجای اینکه مشکلات خود را به گردن دیگران بیندازیم باید به فکر حل آنها و پیدا کردن راهی برای حفظ ماندگاری در سطح بازار باشیم.

یادآور می شود در پنجمین همایش تجلیل از واحد های برتر حامی حقوق مصرف کنندگان از 25 واحد تولیدی و خدماتی با حضور استاندار مازندران، معاون سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور و مسئولین استانی و کشوری تجلیل شد.

اسامی شرکت های برتر این همایش:

 

اسامی شرکت های برتر زمینه فعالیت
شرکت تولیدی صنایع سفال طبرستان  تولیدی صنعتی
صنایع فولاد ماشین نکا  صنعتی 
شرکت تولیدی ادوات کشاورزی هادی  تولید ادوات کشاورزی 
شرکت گروه صنعتی فولاد بهمن تولید انواع ورق رنگی 
شرکت نرم افزاری جادوی فکر  خدمات فنی ومهندسی
شرکت مازرون فوم قائم تولید ظروف یکبار مصرف وانواع فوم 
شرکت صنعتی بهپاک  روغن کشی از دانه هایوغنی تولید پروتئین گیاهی
شرکت تولیدی غذایی کوچین  تولید انواع سس وچاشنی 
شرکت خدمات آوازنگ  خدمات فنی ومهندسی
شرکت صنعتی خزر الکتریک  تولید ماشین آلات صنعتی وکشاورزی 
شرکت سیمان مازندران  تولید سیمان 
شرکت درنا پلت  دان آماده دام و طیور
کارخانه آرد نمونه جویبار تولید اآرد 
شرکت بریان گوشت آمل فراوری وبسته بندی گوشت 
رستوران )فراگردش گستر ) میزبان   ارائه خدمات پذیرایی واقامتی 
شرکت  تولیدی سبوس مازند تولید روغن نباتی 
گروه صنتعتی فولاد جویباران  تولیدی ، صنعتی 
هتل سالاردره  اقامتی وپذیرایی 
شرکت تولیدی صنعتی میلان گاز آمل تولیدی ، صنعتی 
رکت تولیدی  صنایع پوشاک اویشن تولید انواع پوشاک 
گروه تولیدی ناب استیل  ساخت انواع هود اجاق گاز وسرویس اشپزخانه 
شرکت تعاونی پوششهای صنعتی دریایی شمال تولید انواع رنگ 
شرکت مهندسی زرین سوله  تولیدی ، صنعتی 
شرکت فراوردهای لبنی دوشه آ مل (هراز) تولید انواع محصولات لبنی 
صنعت پارس  شرکت زرین پرشیا تولیدی ، صنعتی 

شرکت های برتر همایش

کتاب همایش سال 1395

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوط است - 1393
طراحی و پشتیبانی: گروه شرکت های طرفه نگار
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

26200503,22058542

از آخرین اخبار مطلع باشید