اخبار

دومین همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان سمنان در تاریخ شنیه 1395/12/14 برگزار گردید.

خلاصه ای از همایش:

تاریخ برگزاری همایش: شنبه 1395/12/14

مکان برگزاری همایش: در محل سالن اجتماعات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

میهمانان همایش: جناب اقای نوابی مدیر عامل سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان،جناب آقای همتیان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان،جناب آقای جمعه ای رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان،جناب آقای اسودی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و دیگران مدیران ارشد استانی به همراه مدیران عامل واحد های برتر

شرکت های برتر: تعداد  20 واحد اعم از تولیدی و خدماتی به شرح ذیل حائز شرایط اعطای گواهینامه شدند:
1-شرکت تولیدی طب پلاستیک نوین
2- شرکت تولیدی شیمیایی کلران
3 - شرکت تولیدی لوله و اتصالات پلی اتیلن
4- شرکت پاسارگاد صنعت باطری
5- شرکت داتیس
6- شرکت نگین بهداشت آرین (برند پرژک)
7- شرکت کاشی سمنان
8- شرکت نیمه شعبان(برند بی تا)
9- شرکت گچ ثمین
10- شرکت تولیدی و بازرگانی آسیا لنت
11-عاملیت مجاز اطلس خودرو کد 443 سمنان
12-نمایندگی مجاز سایپا کد 3216 سمنان
13-دفتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کد 72231028
14- دفتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کد 72231018
15- دفتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کد 72231030
16-مهد کودک نابغه های کوچولو
17- مهد کودک بهاران
18- مهد کودک لبخند
19- مهد کودک کیمیای سعادت
20- مهد کودک نونهالان

شرح مراسم:

بر اساس فصل آیین نامه و دستور العمل اجرایی شاخص های ارزیابی و نحوه انتخاب شرکتهای متقاضی دریافت گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان اعضای کمیته فنی بررسی شرایط عبارتند از:
1-رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت یا نماینده وی(رئیس کمیته)
2-رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان
3-مدیر نظارت و بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت(دبیر کمیته)
4-نماینده استانداری
5- نماینده سازمان امور اقتصادی و دارایی استان
6-نماینده اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی
7- نماینده واحد متقاضی
8-حراست سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان
9-نماینده سایر دستگاههای تخصصی استانی حسب مورد
لازم به ذکر است استان سمنان اولین استانی در سطح کشور بود که فرآیند موصوف  را با موفقیت و زودتر از موعد مقرر به اتمام رساند و به سازمان حمایت اعلام نمود که البته این موضوع حاصل تلاش همکاران اینجانب در یک بازه زمانی 6 ماهه بود.
لذا بر اساس اعلام و تاکید سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان مبنی بر برگزاری مراسم اعطای گواهینامه در نیمه اول اسفند ماه سال جاری ،این سازمان روز 14 اسفند را بدین منظور در نظر گرفت

مراسم در موعد مقرر خود در محل اتاق بازرگانی ، صنایع و کشاورزی استان با حضور جناب آقای دکتر نوابی معاون محترم وزیر و مدیر عامل سازمان حمایت و جناب آقای همتیان معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان و تعدادی دیگر از مسئولین استان با حضور واحدهای منتخب برگزار گردید که در ذیل به اهم موارد مطروحه توسط مدعوین در این همایش به اختصار اشاره می شود:
-جناب اقای نوابی معاون محترم وزیر و مدیر عامل سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان
رعایت حقوق مشتری و مشتری مداری یکی از عوامل اصلی برای استمرار و تداوم فعالیت های اقتصادی و بازرگانی است.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان ، محمود نوابی روز شنبه در دومین همایش اعطای گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان استان در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان، افزود: استمرار رعایت حقوق مصرف کنندگان در کشور با نهادینه شدن، پایبندی به رعایت قوانین و مقررات و تامین خواسته ها و نیازهای مشتریان از سوی واحد تولیدی یا خدماتی میسر می شود.

وی با اشاره به اینکه رعایت حقوق مردم در فعالیت های اقتصادی، بازرگانی و تجاری ریشه در باورها، اعتقادات و نگرش های مثبت اجتماعی دارد، گفت: بازار شرایط رقابتی خود را دارد، ولی قیمت، کیفیت، شبکه های توزیع و تبلیغ و اطلاع رسانی از ملزومات فعالیت های اقتصادی و بازرگانی است و از همه مهمتر مشتری‌مداری و رعایت حقوق مصرف‌کنندگان است.

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، با بیان اینکه تولید کنندگان و مصرف کنندگان لازم و ملزوم یکدیگر هستند، گفت: اگر مردم و تولیدکنندگان همدیگر را پذیرفته باشند دیگر مشکلی نخواهیم داشت و این خود احترام به حقوق مصرف کنندگان است، باید به این نقطه برسیم که رعایت حقوق مصرف کنندگان حق الناس است و این فرهنگ باید در کشور نهادینه شود،

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، با عنوان کردن نمونه ای، با انتقاد از قراردادن تاریخ اعتبار بر روی کارت های بانکی، با بیان اینکه همیشه انتقاد این بوده که چرا کارت‌های بانکی باید دارای تاریخ اعتبار باشد، افزود: ما دلیل این کار را نمی دانیم ولی به دنبال این هستیم که تاریخ این کارت‌ها برداشته شود.

نوابی گفت: این موضوع به نوعی تضییع حق و حقوق مصرف کنندگان است، چرا که برای تمدید آن علاوه بر پرداخت هزینه باید یک روز از وقت خود را صرف رفتن به بانک و انجام این کار کنند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات اقتصادی به دلیل دوری از آموزه های اسلامی است، گفت: بانک ها به جای حمایت از مشتریان خود و تقدیر از آنان برای انتخاب بانک، برای تمدید و صدور کارت اعتباری، هزینه رفت و آمد و وقت زیادی از مردم می گیرند.

وی با انتقاد از عملکرد بیمه ها برای دریافت حق بیمه ماه حرام بابت کل سال، بیان کرد: در این بخش نیز معتقدم نوعی تضییع حقوق مصرف‌کنندگان انجام می‌شود و زمانی که اعتراض می‌کنیم می‌گویند که شما بیمه را متوجه نمی‌شوید.

نوابی با اشاره به اینکه فقط چهار ماه حرام در سال داریم و چرا باید برای کل سال حق بیمه ماه حرام پرداخت کنیم، اضافه کرد: برای چه باید هزینه بیمه به صورت 12 دوازدهم پرداخت شود، یعنی باید بخشی از آن که ماه حرام است به صورت چهار دوازدهم و بخشی دیگر به صورت هشت دوازدهم دریافت شود.

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، با تأکید بر حفظ کرامت ارباب رجوع، گفت: خدمات بهتر و بیشتر همراه با ارتقاء کیفیت از حقوق مصرف کنندگان است که باید رعایت شود.

نوابی با بیان اینکه ارائه خدمات پس از فروش منحصر به حداقل خدمات رسانی در بخش عرضه کالا در نظر گرفته شده، گفت: باید تولیدکنندگان خدمات قبل، حین و پس از فروش را به طور کامل به مصرف کنندگان ارائه دهند و مانند بسیاری از کشورهای دیگر خسارت اعتماد به مصرف کنندگان را پرداخت کنند.

وی افزود: درج قیمت بر روی کالاها نیز یکی از اقدامات این سازمان است که اکنون در هر واحد صنفی و یا فروشگاهی، باید قیمت عرضه را بر کالا درج کند.

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، با اشاره به برگزاری دومین همایش اعطای گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان در استان سمنان، خاطرنشان کرد: در 6 سال گذشته 22 استان این همایش را برگزار و در سمنان سال دومی است که این حرکت شروع شده است و این نوید را باید بدهم که سمنان در این بخش رتبه برتر را دارد.
جناب آقای همتیان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان، حمایت از حقوق مصرف کننده و تولید کننده را لازم و ملزوم یکدیگر دانست و بر افزایش کیفیت تولیدات داخلی برمحور ارتقا رضایت و تامین نیاز مصرف کننده تاکیدکرد و افزود: باید تولید کنندگان کالاهای خود را با توجه به ذائقه مصرف کنندگان و کیفیت مطلوب و قیمت مناسب تولید کنند.
محمد همتیان با تاکید بر ارتقا استمرار و اطمینان متقابل بین تولیدکننده و مصرف کننده، اظهار کرد: باید جایگاه مصرف کننده و تولید کننده در بازار و همچنین کیفیت و استاندارد تولید و توزیع ارتقا یابد.
وی گفت: در سفر هفته آینده وزیر اقتصاد و دارایی به استان، مطالبات واحدهای تولیدی در دستور کار قرار خواهد گرفت و در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در این خصوص پیگیری می شود.
همتیان با اشاره به ارائه 270 خدمت در دفاتر پیشخوان دولت استان سمنان به مردم در زمان حاضر، اظهار کرد: سعی بر این است تا خدمات بیشتری از دستگاه ها دریافت و در این دفاتر به مردم ارائه شود
جناب آقای جمعه ای رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان نیز، رقابت سالم در اقتصاد را برآیند حقوق مصرف کنندگان دانست و گفت: تا زمانی که نتوانیم رقابت سالم در فضای کسب و کار داشته باشیم، استمرار مولفه های قیمت، کیفیت و خدمات پس از فروش مشکل خواهد بود.
علی اصغر جمعه ای ارائه خدمات و مشوق های لازم به واحدهای برتر را خواستار شد و افزود: باید ضوابط و دستور العملی نهادینه شود که منتخبان مشمول مشوق هایی همچون معافیت، تامین اجتماعی و امور مالیاتی شوند.
وی ترویج فرهنک کسب و کار و رعایت اخلاق را دارای اهمیت دانست و گفت : رعایت کردن اصول اخلاقی و توسعه کسب و کار از اولویت هاست که در جامعه کمرنگ شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: 34 واحد تولیدی، خدماتی و خدمات پس از فروش استان سمنان برای دریافت گواهینامه استانی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان در سال 95، ثبت نام کردند که از این تعداد 20 واحد گواهینامه رعایت حقوق مصرف کننده دریافت کردند.
بهروز اسودی افزود: پس از اعلام فراخوان به واحدهای اقتصادی ، حدود 34 واحد تولیدی، صنعتی، صنایع معدنی، نمایندگی های مجاز خودرو، دفاتر پیشخوان دولت و مهد های کودک آمادگی خود را برای حضور در این ارزیابی و آزمون اعلام کردند که از این تعداد ، 20 واحد در چهار شاخص قیمت ، کیفیت ، خدمات پس از فروش و رضایت مندی مشتری گواهینامه رعایت حقوق مصرف کننده را دریافت کردند که نسبت به سال گذشته افزایش چهار برابری را داشته است.
اسودی با اشاره به افزایش چشمگیر استقبال واحدها در این دوره نسبت به دوره اول، اظهار کرد: خوشبختانه تعداد متقاضیان این دوره نسبت به سال گذشته، 400 درصد رشد داشته است.
وی با بیان این که قیمت، کیفیت، خدمات پس از فروش و رضایتمندی مشتریان چهار شاخص ارزیابی منتخبان رعایت کننده حقوق مصرف کنندگان در استان بود، بیان داشت: در مجموع پس از برگزاری جلسات کمیته فنی و بازدید از واحد ها در تطبیق شرایط متقاضیان با آئین نامه موجود، واحدهای واجد شرایط مشخص و 20 واحد تولیدی و خدماتی استان موفق به دریافت این گواهینامه شدند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد : موضوع حمایت از حقوق مصرف کننده و ترغیب و تشویق بنگاه های اقتصادی به رعایت حقوق مصرف کنندگان و خریداران از موضوعاتی است که امروز از سوی دولت ها و بنگاه های اقتصادی به عنوان راهبردی مناسب در توسعه و هدایت جریان تولید به سمت مصرف بهینه دنبال می شود.
اسودی اضافه کرد: این موضوع در جامعه نیز با توجه به تاکیدات دین مبین اسلام به رعایت حق الناس و احترام به خریدار و رعایت حقوق آن ها، به عنوان یک رکن مهم تلقی می شود.
وی با بیان این که ارائه خدمات فروش و پس از فروش مناسب یکی از مصداق های رعایت حقوق مصرف کنندگان است که بخشی از زنجیره تولید و بازرگانی را شامل می شود و این موضوع حتی در خرید کالا و فروش آن و واگذاری واحد های صنعتی به بخش خصوصی نیز صادق است، اظهار کرد: هزینه کردن برای خدمات پس از فروش از سوی بنگاه های اقتصادی،صنعتی و بازرگانی نه تنها هزینه نیست، بلکه یک نوع سرمایه گذاری به شمار می رود.
اسودی با اشاره به برگزاری دومین همایش اعطای گواهینامه استانی رعایت حقوق مصرف کنندگان، گفت: افزایش متقاضیان در این دوره نسبت به دور اول، نشانگر این است که این همایش جایگاه واقعی خود را از نگاه بنگاه های اقتصادی پیدا کرده و بنگاه ها به رعایت بیش از پیش حقوق مصرف کنندگان،تولید محصولات و خدمات با کیفیت و رعایت بیشتر خدمات فروش تشویق و ترغیب شده اند.
وی ادامه داد : البته امتیازاتی هم باید به واحدهای اقتصادی که موفق به دریافت این گواهینامه شدند، داده شود که امیدواریم این امر با تدوین شیوه نامه ای که برای حمایت از حامیان حقوق مصرف کننده از سوی معاونت برنامه ریزی وزارت مطبوع در حال انجام است، تحقق یابد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به برنامه های سازمان حمایت برای نهادینه شدن شعار'مشتری باید برگردد، اما کالا نباید برگردد' ، تصریح کرد: واحدهای تولیدی، خدماتی و خدمات پس از فروش این استان به این شعار اعتقاد راسخ دارند و در ارزیابی های انجام شده از واحد های متقاضی گواهینامه، این موضوع به خوبی نمود داشته است.
اسودی اضافه کرد: استان سمنان اولین استانی بود که فرآیند اعطای گواهینامه را قبل از موعد مقرر به پایان رساند و به سازمان حمایت اعلام کرد.
در دومین همایش اعطای گواهینامه استانی رعایت حقوق مصرف کنندگان، 10 واحد صنعتی، 2 واحد فروش و خدمات پس از فروش خودرو، پنج مهد کودک و سه دفتر پیشخوان دولت، موفق به دریافت گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان شدند.
حدود هزار و 800 واحد دارای پروانه بهره برداری صنعتی و معدنی در استان سمنان وجود داد

تصاویر این همایش را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

شرکت های برتر همایش

کتاب همایش سال 1395

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوط است - 1393
طراحی و پشتیبانی: گروه شرکت های طرفه نگار
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

26200503,22058542

از آخرین اخبار مطلع باشید