اخبار

چهارمین همایش رعایت حقوق مصرف کنندگان استان گیلان روز دوشنبه مورخ 1396/02/25 در سالن اجتماعات شرکت تالک ایرانیان شهر رشت برگزار گردید

خلاصه ای از همایش:

چهارمین همایش اعطای گواهینامه استانی رعایت حقوق مصرف کنندگان در تاریخ 1396/02/25 در سالن اجتماعات شرکت تالک ایرانیان با حضور جناب آقای منایی معاون محترم کالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت،جناب آقای دکتر نجفی استاندار محترم گیلان،جناب آقای جعفر زاده نماینده محترم مردم شریف رشت در مجلس شورای اسلامی،مدیران محترم دستگاه های اجرایی،مدیران محترم واحدهای تولیدی و منتخب،اعضای محترم هیات مدیره انجمن استانی حمایت از حقوق مصرف کنندگان ،رؤسای محترم ادارات صنعت،معدن و تجارت،رؤسای محترم اتاق اصناف و رؤسای محترم انجمن های حمایت از حقوق مصرف کنندگان  شهرستانهای تابعه برگزار گردید.

در این مراسم آقایان:منایی معاون سازمان حمایت،دکتر نجفی استاندار گیلان وجعفرزاده نماینده مردم شریف رشت در مجلس شورای اسلامی مطالبی در خصوص اهمیت رعایت حقوق مصرف کنندگان و رعایت حقوق شهروندی و حمایت از واحدهای تولیدی منتخب مطالبی را به سمع و نظر حاضران در همایش رساندند.

در پایان به یازده واحد تولیدی منتخب: شرکت تیمن چای رفاه لاهیجان -شرکت دارو سازی سبحان آنکولوژی -شرکت تولیدی آرپانوش-شرکت سیمان خزر-شرکت دارو سازی کاسپین تامین -شرکت تولیدی نگین نادری -گروه صنعتی نوشینه -شرکت تولیدی ستاره نادی- شرکت تولیدی نگین ناب -شرکت تولیدی ایران نادی-شرکت تولیدی صنایع غذایی کامپوره خزر، با اعطای گواهینامه استانی رعایت حقوق مصرف کنندگان تجلیل گردید.

همچنین در این مراسم اززحمات 3نفر ناظر افتخاری که نهایت همکاری را با ستادخبری سازمان داشته اند، با اهدای لوح تقدیر قدر دانی گردید.شایان ذکر است که تعداد واحدهای متقاضی سال1395نسبت به مدت مشابه سال قبل 20درصد رشدو تعداد واحدهای منتخب در همین مقطع175درصد رشد داشته است .

شرح مراسم:

به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، این همایش با هدف تجلیل از حامیان حقوق مصرف کنندگان با حضور استاندار، معاون سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان، نماینده مردم رشت در شورای اسلامی و جمع کثیری از مدیران ارشد دولتی و شرکتهای خصوصی به همت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان عصر دیروز در شهرک صنعتی سپیدرود  برگزار گردید.
علی منتظری در چهارمین همایش اعطای گواهی نامه رعایت حقوق مصرف کنندگان گیلان با اعلام این خبر گفت: این برنامه برای چهارمین سال متوالی در استان و با  وجود یک برنامه منسجم، راهبردی و متناسب با وضعیت و موقعیت استان با همکاری و مشاوره جمعی از اساتید دانشگاه، صاحبنظران، مدیران استان تدوین شده است و رویه حرکت و فعالیت سازمان در هر بخش را نشان می دهد.
وی با برشمردن وضعیت واحدهای صنعتی و تولیدی استان، ادامه داد: گیلان اولین استان در ظرفیت سازی صنایع سلولزی به عنوان یک قطب شناخته شده است و بیشترین تولید را در سطح کشور دارد که می تواند در زمینه زراعت چوب خیلی فعال باشد.
منتظری افزود: علاوه براین گیلان جزو استانهای برتر کشور در زمینه صنایع داروئی ، فرآورده های مسی، صنایع غذایی و صنعت فولادی می باشد.
وی در مورد صنایع نساجی گفت: 193 مورد پروانه بهره برداری در حوزه صنایع نساجی صادر شده است و 1688 واحد تولیدی صنفی در زمینه پوشاک، تریکو و کشبافت نیز فعال می باشند که علیرغم مستعمل بودن تجهیزات در برخی از واحد های قدیمی نساجی و مشکلات و بدهی های آنها تامین اجتماعی در واحدهای جدید توفیقات مطلوبی حاصل شده است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به رشد تولید فرش در استان افزود میزان تولید فرش در 4 سال گذشته از 12 هزار متر مربع به 55 هزار متر مربع در سال 95 افزایش یافته است و امسال نیز اولین بار برند فرش ابریشم استان را در سطح کشور معرفی خواهیم کرد.
وی تصریح کرد در این مدت نیز میزان استخراج مواد معدنی در استان نیز از 3/4 میلیون تن به 10 میلیون تن رسید که عمده آن مصالح ساختمانی بوده که نشان از افزایش و توسعه پروژه های عمرانی در سطح استان دارد.
منتظری با بیان اینکه با تدبیر و برنامه کلان دولت، شرایط مناسبی در عرصه رشد و فعالیت در استان فراهم شده است، گفت: پارسال بالغ بر ده هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شد و 92 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری جدید نیز با توجه به جوازهای صادره، در استان در شرف انجام است که امیدواریم امسال به بالغ بر 150 هزار میلیارد ریال افزایش یابد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در بخش دیگری از سخنان خود در مورد حوزه فعالیت بازرسی و نظارت تصریح کرد: پارسال بالغ بر 332 هزار مورد بازرسی از واحد های صنفی و تولیدی استان انجام که منجر به تشکیل 15 هزار و 620 مورد پرونده تخلف گردید.
وی با بیان اینکه در زمینه برخورد با قاچاق کالا و حمایت از تولید داخل گفت: از 6655 مورد بازرسی انجام شده در زمینه برخورد با قاچاق کالا، 396 مورد منجر به تشکیل پرونده تخلف به ارزش 6 میلیلرد شد که با این وجود استان گیلان کمترین پرونده قاچاق را در سطح کشور دارد.
وی ضمن تشکر و قدر دانی از فعالیت بازرسان و ناظران خاطرنشان کرد 30 درصد ار گزارش های واصله در زمینه تخلفات واحد های صنفی و تولیدی مربوط به ناظران افتخاری بوده است.

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور بر لزوم گسترش ارائه خدمات پس از فروش محصولات و خدمات تاکید کرد.
وحید منایی، در چهارمین همایش اعطای گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان در گیلان گفت: یکی از مطالبات جدی مصرف کنندگان کالا و خدمات که فراهم کننده رضایت مشتریان می باشد، ارائه خدمات پس از فروش است که متاسفانه تاکنون کمتر مورد توجه قرار گرفته است.
وی گفت؛ ایران در این زمینه عقب تر از کشورهای توسعه یافته است در حالی که آنان شعار عمل و موفقیت بنگاههای اقتصادی و بازاریابی خود را در ارتقاء سطح رضایتمندی مشتریان دانسته و آنان را با ارائه خدمات پس از فروش و به موقع ارائه می دهند.
معاون نظارت بر کالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان کشور با تاکید بر لزوم رعایت حقوق مصرف کنندگان، تصریح کرد؛ رعایت حقوق مصرف کنندگان و اعطای گواهینامه به تولید کنندگان و واحدهای برتر نقطه عطفی برای تجدید میثاق با تولیدکنندگان برتری است که در زمینه تکریم و حمایت از حقوق مصرف کنندگان فعال هستند.
منایی یادآور شد؛ یکی از اقدامات این سازمان بعنوان نهاد حاکمیتی، آسیب شناسی حقوق مصرف کننده بوده و کلیه عرضه کنندگان کالاهای سرمایه ای با دوام اعم از تولیدکننده داخلی و واردکننده خارجی موظف به تشکیل نمایندگی فروش یا خدمات پس از فروش شده اند.
وی ادامه داد؛ در همین راستا طی سال 95 تاکنون 500 مورد متقاضی نمایندگی خدمات پس از فروش و تأییدیه های لازم در این زمینه صادر شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت بیش از 2600 واحد صنعتی و تولیدی در استان گیلان، تاکید کرد: لازم است واحدهای بیشتری خود را برای ارزیابی جهت دریافت گواهینامه رعایت حقوق مصرف کننده معرفی کنند.
منایی ضمن تشکر از اعضای انجمن حمایت استان گفت؛ اعضای انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان نیز باید بتوانند با تبلیغات مناسب نسبت به ترغیب واحدهای تولیدی و آگاه سازی مصرف کنندگان نسبت به حقوق خودشان، فعالیت بیشتری نسبت به گذشته داشته باشند.

شایان ذکر است در پایان همایش لوح سپاسی از جانب معاون وزیر و رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان، به جهت تلاش و جدیت سازمان صنعت در برگزاری همایش توسط استاندار و معاون سازمان حمایت به علی منتظری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان اعطاء گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر محمد علی نجفی در این همایش رعایت حقوق مصرف کنندگان را از جمله ارکان حقوق شهروندی دانست و افزود : رعایت حقوق مصرف کننده ، رعایت حقوق شهروندی است .
وی با بیان اینکه کارآفرینان عزیز با تحمل سختی در عرصه تولید تلاش می کنند  افزود : با توجه به اهمیت بخش تولید  پیشنهاد دادم تا این نشست در مراکز تولیدی برگزار گردد .
استاندار گیلان با اشاره به توفیقات دولت یازدهم در بخش های مختلف اظهار داشت : از جمله اقداماتی که  در آغاز کار دولت تدبیر و امید به آن پرداخته شد برنامه ریزی برای کارهای جامع و صحیح در بخش های مختلف بود .
دکتر نجفی افزود : در دولت یازدهم در بخش زیر ساخت ها که بستر را برای سرمایه گذاری فراهم می کند  گام های بزرگی برداشته و توفیقاتی خوبی حاصل شد که اجرای باقیمانده آزاد راه  رشت قزوین ،  افزایش ظرفیت بنادر و احداث راه آهن رشت – قزوین از جمله این اقدامات است .
وی با اشاره به روند اجرای این پروژه  ها تصریح کرد : به یاری خداوند  مراحل احداث راه آهن قزوین – رشت در حال اتمام بوده و  2 ماه آینده و در این دولت شاهد افتتاح آن خواهیم بود .
استاندار گیلان از ادامه این خط ریلی به منطقه آزاد و بندر انزلی و مسیر رشت – آستارا خبر داد .
استاندار گیلان با بیان اینکه ظرفیت بندر انزلی از 7 میلیون تن  به 11 میلیون تن در حال افزایش است افزود : بندر آستارا  با ظرفیت 1.5 میلیون تن که اجرای آن توسط بخش خصوصی صورت پذیرفت  به میزان 3 میلیون تن افزایش می یابد .
استاندار گیلان افزود :  با احداث بندر کاسپین  با ظرفیت 22 میلیون تن ارتباط با بنادر باکو ، آکتائو ، ترکمن باشی، آستراخان ظرفیت خوبی برای توسعه صادرات  استان شکل خواهد گرفت .
استاندار گیلان با بیان اینکه در کشورمان همیشه واردات بر صادرات پیشی داشت حتی در سالهایی که کشور از درآمد بالایی برخوردار بود افزود : دولت یازدهم موفق شد تا صادرات کالاهای غیر نفتی  را بر واردات آن فزونی دهد  . 
استاندار گیلان  گفت : از جمله نگرانی ها در  شهر صنعتی رشت که بارها طرح شده بود  مشکل جاده ارتباطی  آن بود که علی رغم کمبود اعتبارات و اختلاف 46 ساله وزارت نیرو و مسکن و شهرسازی در این مسیر  توانستیم این مشکل را برطرف کنیم .
استاندار گیلان اقدامات صورت گرفته در استان را وظیفه مسئولین دانست که باید صورت می پذیرفت. 
دکتر نجفی با انتقاد از برخی افراد که در آمارها تشکیک می کنند  گفت : آمارهای ارائه شده بر اساس مرکز آمار ایران و مراجع رسمی می باشد .
استاندار گیلان فضای سرمایه گذاری در گیلان را خوب توصیف کرد و با بیان اینکه  روند کاهش بیکاری و افزایش تعداد بیمه شدگان حاکی از تحقق این مهم در استان است افزود : افرادی که نمی خواهند  اقدامات صورت گرفته در استان را ببینند نمی توان آنها را مجبور کرد.
استاندار گیلان با بیان اینکه فضای آرام و امن در استان و کشور در حال شکل گیری است افزود : قریب به 4 سال گیلان موفق گردید در بخش فضای کسب و کار گیلان رتبه نخست کشوری را به خود اختصاص دهد و این فضا انگیزه را برای حضور سرمایه گذاران  فراهم می کند .
وی وضعیت منابع آبی موجود استان در بخش صنعت را در کشور بی نظیر دانست و افزود : هر چند که در بخش تامین آب کشاورزی محصولاتی نظیر برنج فقیر بوده و با مدیریت منابع آب ، فصل زراعی را سپری می کنیم اما وضعیت آبی استان در صنایعی که به آب احتیاج دارند مطلوب است .
استاندار گیلان از افزایش درصد برخورداری گاز روستایی از 63 درصد ابتدای دولت به 96 درصد خبر داد و افزود : به یاری خداوند در سال جاری تمامی استان را سبز اعلام خواهیم کرد که این خود فرصتی برای حضور هر چه بیشتر سرمایه گذاران در گیلان است .
استاندار گیلان با اشاره به توفیقات برجام و تحول های صورت گرفته اظهار داشت : به یاد داریم در جلساتی که 3 سال گذشته در  کارخانجات تولیدی برگزار می کردیم عمده نگرانی ها در خصوص مشکل  بانکی و ارتباطات خارجی بود .
استاندار گیلان با اشاره به دریافت  وام 28 درصدی توسط کارخانه تولید سیمان  در دوران  گذشته اظهار داشت :  نمی گوییم که در این دولت مشکلات بانکی  را کامل  حل کردیم اما سود وام ها دیگر 28 درصدی نیست.
دکتر نجفی کاهش تورم بیش از 40 درصدی به کمتر از 8 درصد در دولت یازدهم را از جمله اقدامات دولت تدبیر و امید برشمرد .
وی با بیان اینکه اعتقاد دولتمردان بر این است که تولید کنندگان نمی توانند بار سنگین  را بردوش گیرد افزود : گیلان در بخش اعطای تسهیلات به واحدهای تولید در کارگروه رفع موانع تولید موفق گردید رتبه سوم را به خود اختصاص دهد این در صورتی است که  گیلان در جایگاه دوازدهمین  تا سیزدهمین  صنعت کشور قرار گرفته است .
وی با بیان اینکه متاسفانه عده ای ناجوانمردانه از خدمات صورت گرفته در دولت انتقاد می کنند افزود : بر اساس گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان از 15.6 درصد سال 92 به 11.3 درصد در سال 95 کاهش یافته است .
وی در ادامه با بیان اینکه برخی آمار ارائه شده در بخش بیکاری استان را فصلی عنوان می کنند گفت : در جواب آنها می گوییم که نرخ بیکاری گیلان در فصل بهار 9.3 بود .
استاندار گیلان نرخ بیکاری گیلان را کمتر از  نرخ متوسط کشوری عنوان کرد و افزود : بعد از چند دهه ، گیلان موفق گردید نرخ بیکاری خود را کمتر از متوسط کشوری کند و این جزو افتخارات و عملکرد ما است .
نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت تلاش بیشتر در بخش شرکت های دانش بنیان و فناوری اطلاعات تاکید کرد و افزود : در سال 92 تنها 45 روستای استان از اینترنت برخوردار بودند که با تلاش های صورت گرفته در این دولت اکنون هزار و 356 روستا از اینترنت برخوردار می باشند .
وی ابراز امیدواری کرد : قطعاً اقدامات صورت گرفته در هر سال بهتر از سال گذشته خواهد بود  .
در پایان این مراسم استاندار گیلان  با اعطای گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان به  11 شرکت برگزیده  از آنان قدردانی کرد .
دکتر نجفی همچنین  با حضور در کارخانه تولیدی قطعه بندی و بسته بندی مرغ خام و پخته در شهرک صنعتی سپیدرود از روند ساخت این واحد تولیدی بازدید کرد .
این کارخانه با ظرفیت تولید 20 تن تا کنون 75 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای ساخت آن 17 میلیارد تومان هزینه خواهد شد .

تصاویر این مراسم:

 

برای مشاهده تصاویر بیشتر اینجا را کلیلک نمایید.

شرکت های برتر همایش

کتاب همایش سال 1395

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوط است - 1393
طراحی و پشتیبانی: گروه شرکت های طرفه نگار
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

26200503,22058542

از آخرین اخبار مطلع باشید