اخبار

۲۲بنگاه اقتصادی حامی حقوق مصرف‌کننده در یزد در چهارمین جشنواره تجلیل از حامیان حقوق مصرف کنندگان استان یزد تجلیل شدند

خلاصه ای از همایش:

تاریخ برگزاری همایش:روز پنجشنبه مورخ1396/02/14 در محل سالن اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی استان یزد

مدعویین همایش: جناب آقای نوابی،معاون وزیر و رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، جناب آقای قمی رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان یزد، جناب آقای علمدار یزدی رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان یزد و دیگر مسئولین و مدیران استانی به همراه مدیران عامل شرکت های برتر در زمینه رعایت حقوق مصرف کنندگان در سطح استان یزد.

تعداد شرکت های برتر: در این همایش تعداد 22 شرکت موفق به دریافت گواهینامه استانی رعایت حقوق مصرف کنندگان شده اند

شایان ذکر استا در این همایش از تعدادی ازخبرنگاران فعال در حوزه صنعت،معدن و تجارت که تعامل خوبی با این سازمان داشته اند در مراسم حامیان حقوق مصرف کننده توسط معاون وزیر تجلیل شد.

شرح مراسم: این مراسم از ساعت 20:00   روز پنجشنبه 1396/02/14 با تلاوت آیاتی از قرآن مجید ، اجرای سرود جمهوری اسلامی و نمایش کلیپ های تصویری خیر مقدم از میهمانان آغاز و با پخش بیانات مقام معظم رهبری مزین گردید و با ارائه سخنرانی مدعوین حاضر در جشنواره و اهدای لوح تندیس به منتخبین ادامه یافت .
جناب آقای مهندس قمی رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان یزد به عنوان اولین سخنران این مراسم ضمن خیر مقدم ویژه به کلیه مدعوین همایش ، تصریح کردند این گرد همایی در راستای اهداف اقتصادی دولت محترم تدبیر و امید در جهت رعایت حقوق مصرف کنندگان و تکریم از واحدها و تولیدکنندگانی که در این راستا قدم نهاده و به مصرف کننده ارج نهاده اند برگزار میگردد لذا رعایت حقوق مصرف‌کننده باید به شکلی برنامه‌ریزی و اجرایی شود که مانعی در امر تولید ایجاد نکند. وی بیان کرد: رعایت بیش از حد حقوق مصرف‌کننده اگر در روند تولید خلل ایجاد کند، سرمایه از بخش مولد فرار خواهد کرد و آنگاه فشار تورمی ایجاد خواهد شد.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال اقتصاد مقاومتی؛ اشتغال و تولید ملی اظهار داشت: وظیفه تمام رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما این است که در تشویق مصرف‌کنندگان برای استفاده از تولیدات داخلی و البته تولیدات با کیفیت داخلی کوشا باشد که این امر هم به تولید رونق می‌دهد و هم رفاه اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.
وی همچنین با بیان اینکه الگوی مصرف متأسفانه در جامعه ما صحیح نیست و در جامعه ما مصارف غیرمتعارف بسیار است، افزود: به عنوان نمونه اگر در حوزه نان صحبت کنیم، تا مرز 20 درصد از تولید نان در کشور به ضایعات تبدیل می‌شود.
قمی با تأکید بر اهمیت تعریف الگوی مصرف در کشور بیان کرد: رسانه‌ها باید در این زمینه فرهنگ‌سازی کنند زیرا ضایعات و مصرف بی‌رویه فشار جدی بر اقتصاد کشور وارد می‌کند
سپس جناب آقای دکتر علمدار یزدی  ضمن خیر مقدم  به مدعوین حاضر در این جشنواره با ارائه گزارش و سخنرانی اعلام کردند در طول دوران فعالیت دولت یازدهم ۷۵۰ پروانه بهره برداری صادر شد و هم اکنون نیز 1320 کارخانه با پیشرفت فیزیکی ۴۰ تا ۹۹ درصد در حال ساخت است. در حوزه اشتغال نیز در استان یزد با همکاری بانک‌ها، دستگاه‌های مختلف و بخش خصوصی بیش از ۴۰ هزار شغل تثبیت شد.
ایشان افزودند: با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده اشتغال جدید در بخش های صنعت، معدن و تجارت استان یزد انجام شد.
آقای علمدار یزدی، میزان سرمایه گذاری در حوزه صنعت، معدن و تجارت استان یزد را بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد ریال اعلام کردند.
ایشان تصریح نمودند: باید در نظر داشت که برای رشد با ثبات هشت درصدی در کشور به مبلغ سالانه ۷۳۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز است و برای تحقق هدف اشتغالزایی و رشد هشت درصدی نیازمند فروش نفت هستیم و بخشی از این سرمایه نیز باید با مشارکت خارجی‌ها فراهم شود.
رئیس سازمان صنعدت، معدن و تجارت استان یزد عنوان کردند: ثبات، همدلی، امید، سعه صدر و دیپلماسی در جامعه جهانی لازمه جذب سرمایه‌گذاری خارجی است.
درادامه این مراسم :
جناب آقای دکتر نوابی رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با ارائه سخنرانی به موضوعات ذیل پرداختند.
ایشان در حاشیه بازدید از چند واحد تولیدی، ضمن تسلیت جان‌باختن معدن کاران آزادشهر ، اظهار کردند چهارمین همایش تجلیل از حامیان حقوق مصرف کنندکان استان یزد نسبت به سومین دوره این همایش از رشد مطلوبی در حوزه متقاضیان و منتخبین برخوردار بوده است.
 وی عملکرد استان یزد در حوزه برخورد با جمع‌آوری کالای قاچاق را نسبت به دیگر استان‌های کشور مطلوب دانست و بیان کرد: در کل کشور میزان عملکرد امسال استان‌های کشور در حوزه مبارزه با قاچاق کالا نسبت به سال 94 رشد 11 درصدی داشته است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: طرح رونق تولید از جمله اولویت‌های اجرایی دولت تدبیر و امید در راستای حمایت از صنایع کشور به ویژه استان یزد است.
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که در سال گذشته بیش از 24 هزار واحد صنعتی و کشاورزی از طرح رونق تولید بهره‌مند شدند، خاطرنشان کرد: امسال طرح رونق تولید با همکاری سیستم بانکی ادامه خواهد داشت.
رییس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور در ادامه با اشاره به این که طرح‌های بالای 60 درصد در اولویت حمایت دولتی قرار دارند، گفت: صنایع مختلف کشور از حمایت‌های مختلف کشور در راستای ایجاد رونق بهره‌مند می‌شوند.
آقای دکتر نوابی در پایان با اشاره به ظرفیت‌های تولید و صنعتی استان یزد، تأکید کرد: شهرک‌های صنعتی استان یزد سرشار از نشاط و پویایی لازم است.
 در پایان این آیین ، لوح تندیس و تمبر یادبود جشنواره به 22 نفر از برگزیدگان برتر حامی حقوق مصرف کنندگان همزمان با پخش میان برنامه های مختلف و مرتبط با موضوع از جمله پخش تیزرهای تبلیغاتی و معرفی شرکتها و یا بنگاههای اقتصادی برتر شناخته شده اهداء گردید.

اسامی شرکت های برتر در امر رعایت حقوق مصرف کنندگان در سطح استان یزد به شرح زیر می باشد:

1.    شرکت شیما گرو یزد
2.    شرکت الکترو کویر
3.    شرکت امرتات سرام
4.    شرکت پرشین پوشش پلیمر
5.    ترمه دستجردی یزد
6.    شرکت تعاونی تولیدی سیرنگ یزد
7.    شرکت توسعه و بهبود نهاده های کشاورزی پارس یزد
8.    شرکت تولیدی قند و نبات افضلی  
9.    شرکت حلوای کویر یزد
10.    شرکت خدماتی بازرگانی جلیل خودرو
11.    شرکت رز تحریر یزد
12.    شرکت سیم و کابل شیرکوه یزد
13.    شرکت شیرینی سازی حاج خلیفه رهبر و شرکا  
14.    شیرینی سنتی یزد
15.    شرکت فرآورده های کنجدی برسام  
16.    شرکت لیلیان بافت یزد
17.    مجتمع صنایع پلاستیک پگاه یزد
18.    مجتمع صنایع لاستیک یزد
19.    شرکت مشیر یزد
20.    شرکت یزد پلیمر کویر
21.    مجموعه فروشگاههای زنجیره ای عقیق
22.    شرکت پلاستیک و ملامین یزد گل

تصاویر این همایش:

 

 

شرکت های برتر همایش

کتاب همایش سال 1395

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوط است - 1393
طراحی و پشتیبانی: گروه شرکت های طرفه نگار
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

26200503,22058542

از آخرین اخبار مطلع باشید